Polski program
do norweskich
FAKTUR
Napiszesz do nas?
*
*
*
* *pole obowiązkowe
Norweski portal
Norweski portal
Norwegia firma
Reklama

Firma Norwegia

Norweski rynek
Po zarejestrowaniu przedsiębiorstwa w Norwegii, właściciel powinien zadbać o jego finanse. Zadanie to należy powierzyć osobie, która dobrze zna ustawy obowiązujące w kraju, m.in. Ustawę o Rachunkowości, czy Ustawę Podatkową. Trzeba pamiętać, że firmy mają obowiązek prowadzenia księgowości oraz przechowywania ksiąg rachunkowych, na podstawie przepisów zawartych w wyżej wymienionych ustawach.

Dokumenty księgowe, po zakończeniu roku finansowego, należy przechowywać nawet 10 lat (dotyczy to między innymi: rocznego sprawozdania księgowego, raportów kierownictwa czy audytora). W wypadku takich dokumentów jak karty czasu pracy, czy inne vouchery, czas ten zmniejsza się do 3,5 lat.

Firmy jednoosobowe oraz spółki z nieograniczoną odpowiedzialnością zatrudniające do 5 osób nie mają wymogu korzystania z audytora. Jednak jeśli zysk operacyjny przekroczy 5 mln NOK, w przedsiębiorstwie musi pojawić się specjalista.

Pomimo braku takiego obowiązku, właściciele firm jednoosobowych, a także innych rodzajów działalności gospodarczej, korzystają z usług biura rachunkowego. Polacy również mogą udać się do profesjonalisty.